This image is for illustrative purposes only. The colors shown are accurate within the constraints of lighting, photography and the color accuracy of your screen.
Air Apparent - Stone
- Kravet Couture
SKU
9429.106.0 - Discontinued
In stock
Minimum Order Quantity: 5
| Width | 128 in (325.12 cm) |
|---|---|
| Vertical Repeat | 1 in (2.54 cm) |
| Horizontal Repeat | 1 in (2.54 cm) |
| Brand | Kravet Couture |
| Type | Sheer |
| Country of Manufacture | Made In Italy |
| Finish | For Drapery Use |
| Railroaded | Yes |
| Railroaded | Yes |
| Composition | Polyester - 100% |
| Pattern | Modern |
|---|---|
| End Use | Drapery |
| Cleaning Code | S-Solvent Or Dry Cleaning Product |
Certification Letters
Similar Items