This image is for illustrative purposes only. The colors shown are accurate within the constraints of lighting, photography and the color accuracy of your screen.
Garden Tapestry - Teal
- G P & J Baker
- Royal Court
SKU
BF11098.1.0
In stock
| Width | 137 cm (53.94 in) |
|---|---|
| Vertical Repeat | 33 cm (12.99 in) |
| Horizontal Repeat | 34.25 cm (13.48 in) |
| Brand | G P & J Baker |
| Collection | Royal Court |
| Type | Jacquards |
| Country of Manufacture | Made In Turkiye |
| Railroaded | No |
| General Delivery If Not In Stock | 7 - 8 Weeks |
| Composition | Viscose - 79%, Polyester - 21% |
| Furniture Grade | 43 |
| End Use | Multipurpose |
|---|---|
| Cleaning Code | S-Solvent Or Dry Cleaning Product |
Certification Letters
Similar Items