This image is for illustrative purposes only. The colors shown are accurate within the constraints of lighting, photography and the color accuracy of your screen.
Etienne Chair
- Brunschwig & Fils
SKU
BR-2203.CHAIR.0
31W x 35D x 33.5H
In stock
Etienne Chair
| Brand | Brunschwig & Fils |
|---|---|
| Type | Chairs |
| Country of Manufacture | Made In United States |
| General Delivery If Not In Stock | 14 Weeks |
| Width | 31 in |
| Depth | 35 in |
| Height | 33.5 in |
| Inside Width | 21 in |
| Inside Depth | 21 in |
| Arm Height | 24 in |
| Seat Height | 18 in |
| Seat Depth | 21 in |
| Yardage | 7 Yards (54W, Plain) |
| End Use | Upholstery |
|---|
California Residents: Proposition 65 warning