This image is for illustrative purposes only. The colors shown are accurate within the constraints of lighting, photography and the color accuracy of your screen.
Belluno Cord With Flyer - Driftwood
- Brunschwig & Fils
SKU
BR-39104.828.0 - Discontinued
In stock
Minimum Order Quantity: 3
| Width | .2 in (0.51 cm) |
|---|---|
| Vertical Repeat | .6 in (1.52 cm) |
| Horizontal Repeat | .2 in (0.51 cm) |
| Brand | Brunschwig & Fils |
| Type | Cord |
| Country of Manufacture | Made In Italy |
| Composition | Viscose - 60%, Polyester - 40% |
| End Use | Trim |
|---|---|
| Cleaning Code | S-Solvent Or Dry Cleaning Product |
| (AB2998) FLAME RETARDANT CHEMICALS | This article does not contain flame retardant chemicals at levels above 1,000 parts per million |
Certification Letters