This image is for illustrative purposes only. The colors shown are accurate within the constraints of lighting, photography and the color accuracy of your screen.
Frog Treillage On Vinyl - Sunshine
- Brunschwig & Fils
SKU
BR-69230.346.0 - Discontinued
In stock
This item is sold in increments of 1.000
Minimum Order Quantity: 3
| Brand | Brunschwig & Fils |
|---|---|
| Type | |
| Country of Manufacture | Made In United States |
| Finish | Untrimmed |
| Railroaded | No |
| Note | Priced And Sold By The 10 Yard Roll |
| Composition | Vinyl - 100% |
| Width | 27 in (68.58 cm) |
| Vertical Repeat | 12 in (30.48 cm) |
| Horizontal Repeat | 24 in (60.96 cm) |
| Wallcovering Area | 67.50 Square Feet |
| Pattern | Animal/Insects |
|---|
California Residents: Proposition 65 warning
Certification Letters
Similar Items