This image is for illustrative purposes only. The colors shown are accurate within the constraints of lighting, photography and the color accuracy of your screen.
Fontainebleau Glazed Chintz - Red Green And Gold On Cream
- Brunschwig & Fils
SKU
BR-70348.0.0
In stock
| Width | 50 in (127 cm) |
|---|---|
| Vertical Repeat | 86 in (218.44 cm) |
| Horizontal Repeat | 50 in (127 cm) |
| Brand | Brunschwig & Fils |
| Type | |
| Country of Manufacture | Made In France |
| Railroaded | No |
| General Delivery If Not In Stock | 2 - 3 Wks if Stock at Mill |
| Composition | Cotton - 100% |
| End Use | Multipurpose |
|---|---|
| Cleaning Code | S-Solvent Or Dry Cleaning Product |
| UFAC | N |
| (AB2998) FLAME RETARDANT CHEMICALS | This article does not contain flame retardant chemicals at levels above 1,000 parts per million |
Certification Letters
Similar Items