This image is for illustrative purposes only. The colors shown are accurate within the constraints of lighting, photography and the color accuracy of your screen.
Flambe Table Lamp, Base Only
- Bunny Williams Home
SKU
BWH1559.MULTI.0
In stock
This Bunny Williams Home table lamp is a plum shaped ceramic base which has a glaze that takes inspiration from traditional flambe glazes. Set on a hand-carved wedding band gold base. Matte brass double socket cluster. Due to the handcrafted nature of this product, glazes may vary. Requires two 60W max. bulbs; UL Listed. Please note, this is for the lamp base only. Shades are sold separately. Suggested shade for this lamp is QR-21755.CREAM.0.
| Brand | Bunny Williams Home |
|---|---|
| Type | Table Lamps |
| General Delivery If Not In Stock | 0 - 1 Weeks |
| Country of Manufacture | Made In China |
| Length | 10.75 in (27.31 cm) |
| Width | 10.75 in (27.31 cm) |
| Height | 32 in (81.28 cm) |
| End Use | Lighting |
|---|
California Residents: Proposition 65 warning