This image is for illustrative purposes only. The colors shown are accurate within the constraints of lighting, photography and the color accuracy of your screen.
Hive Table Lamp, Base Only
- Bunny Williams Home
SKU
BWH1560.GREEN.0
In stock
This Bunny Williams Home table lamp celebrates the colors of the earth, sky, and sea. Includes hand carved wedding band wood base with a gold finish and a matte brass double socket cluster. Due to the handcrafted nature of this product, glazes may vary. Requires two 60W max. bulbs; UL Listed. Please note, this is for the lamp base only. Shades are sold separately. Suggested shade for this lamp is QR-21755.CREAM.0.
| Brand | Bunny Williams Home |
|---|---|
| Type | Table Lamps |
| General Delivery If Not In Stock | 0 - 1 Weeks |
| Country of Manufacture | Made In China |
| Length | 11 in (27.94 cm) |
| Width | 11 in (27.94 cm) |
| Height | 32 in (81.28 cm) |
| End Use | Lighting |
|---|
California Residents: Proposition 65 warning