This image is for illustrative purposes only. The colors shown are accurate within the constraints of lighting, photography and the color accuracy of your screen.
Eduarda - Azul
- Gaston Y Daniela
- Icaria
SKU
GDT5792.001.0
In stock
| Width | 55 in (139.7 cm) |
|---|---|
| Vertical Repeat | 70.5 in (179.07 cm) |
| Horizontal Repeat | 54.25 in (137.8 cm) |
| Brand | Gaston Y Daniela |
| Collection | Icaria |
| Type | |
| Country of Manufacture | Made In Spain |
| Railroaded | No |
| General Delivery If Not In Stock | 1 - 2 Wks if Stock at Mill |
| Composition | Cotton - 60%, Linen - 40% |
| Performance ACT Symbols |
|
| Abrasion Test 1 | Martindale - 25,000 Cycles |
|---|---|
| Pattern | Botanical & Floral, Global |
| End Use | Upholstery |
| Cleaning Code | S-Solvent Or Dry Cleaning Product |
| Performance | High Durability |
Certification Letters
Similar Items