This image is for illustrative purposes only. The colors shown are accurate within the constraints of lighting, photography and the color accuracy of your screen.
Foxglove - Aqua
- Clarke & Clarke
- Wild Garden
SKU
F0486/01.CAC.0 - Discontinued
In stock
| Width | 52 in (132.08 cm) |
|---|---|
| Vertical Repeat | 23.62 in (59.99 cm) |
| Horizontal Repeat | 26.57 in (67.49 cm) |
| Brand | Clarke & Clarke |
| Collection | Wild Garden |
| Type | Embroidery |
| Country of Manufacture | Made In China |
| Railroaded | No |
| General Delivery If Not In Stock | 1 - 2 Wks if Stock at Mill |
| Composition | Linen - 55%, Rayon - 45% |
| End Use | Drapery |
|---|---|
| Cleaning Code | S-Solvent Or Dry Cleaning Product |
Certification Letters
Similar Items