This image is for illustrative purposes only. The colors shown are accurate within the constraints of lighting, photography and the color accuracy of your screen.
Crackle - Taupe
- Clarke & Clarke
- Structures
SKU
F0697/03.CAC.0 - Discontinued
In stock
| Width | 112 in (284.48 cm) |
|---|---|
| Vertical Repeat | 11.34 in (28.8 cm) |
| Horizontal Repeat | 20.08 in (51 cm) |
| Brand | Clarke & Clarke |
| Collection | Structures |
| Type | Weave |
| Country of Manufacture | Made In Turkiye |
| Railroaded | No |
| General Delivery If Not In Stock | 1 - 2 Wks if Stock at Mill |
| Composition | Trevira - 100% |
| End Use | Drapery |
|---|---|
| Cleaning Code | S-Solvent Or Dry Cleaning Product |
Certification Letters
Similar Items