This image is for illustrative purposes only. The colors shown are accurate within the constraints of lighting, photography and the color accuracy of your screen.
Villefranche - Aqua/Citron
- Clarke & Clarke
- Cote D Azur
SKU
F0975/01.CAC.0 - Discontinued
In stock
| Width | 49 in (124.46 cm) |
|---|---|
| Vertical Repeat | 15.75 in (40.01 cm) |
| Horizontal Repeat | 16.93 in (43 cm) |
| Brand | Clarke & Clarke |
| Collection | Cote D Azur |
| Type | Embroidery |
| Country of Manufacture | Made In India |
| Railroaded | No |
| General Delivery If Not In Stock | 1 - 2 Wks if Stock at Mill |
| Composition | Cotton - 85%, Polyester - 15% |
| End Use | Drapery |
|---|---|
| Cleaning Code | S-Solvent Or Dry Cleaning Product |
Certification Letters
Similar Items