This image is for illustrative purposes only. The colors shown are accurate within the constraints of lighting, photography and the color accuracy of your screen.
End Paper - Lovat
- Mulberry
- Country Walk
SKU
FD2021.R106.0
In stock
| Width | 52 in (132.08 cm) |
|---|---|
| Vertical Repeat | 17 in (43.18 cm) |
| Horizontal Repeat | 26 in (66.04 cm) |
| Brand | Mulberry |
| Collection | Country Walk |
| Type | |
| Country of Manufacture | Made In Austria |
| Railroaded | No |
| General Delivery If Not In Stock | 10 - 11 Weeks |
| Composition | Linen - 100% |
| Furniture Grade | 47 |
| End Use | Multipurpose |
|---|---|
| Cleaning Code | S-Solvent Or Dry Cleaning Product |
Certification Letters
Similar Items