This image is for illustrative purposes only. The colors shown are accurate within the constraints of lighting, photography and the color accuracy of your screen.
End Paper Velvet - Teal
- Mulberry
- Country Walk
SKU
FD2022.R11.0
In stock
| Width | 50 in (127 cm) |
|---|---|
| Vertical Repeat | 18 in (45.72 cm) |
| Horizontal Repeat | 25 in (63.5 cm) |
| Brand | Mulberry |
| Collection | Country Walk |
| Type | Print, Velvet |
| Country of Manufacture | Made In Austria |
| Railroaded | No |
| General Delivery If Not In Stock | 10 - 11 Weeks |
| Composition | Cotton - 88%, Polyester - 12% |
| Furniture Grade | 62 |
| End Use | Multipurpose |
|---|---|
| Cleaning Code | S-Solvent Or Dry Cleaning Product |
Certification Letters
Similar Items