This image is for illustrative purposes only. The colors shown are accurate within the constraints of lighting, photography and the color accuracy of your screen.
Woodland Paisley - Indigo
- Mulberry
- Country Walk
SKU
FD2028.H10.0
In stock
| Width | 54 in (137.16 cm) |
|---|---|
| Vertical Repeat | 37 in (93.98 cm) |
| Horizontal Repeat | 18 in (45.72 cm) |
| Brand | Mulberry |
| Collection | Country Walk |
| Type | |
| Country of Manufacture | Made In United Kingdom |
| Railroaded | No |
| General Delivery If Not In Stock | 9 - 10 Weeks |
| Composition | Viscose - 82%, Linen - 18% |
| Pattern | Paisley |
|---|---|
| End Use | Multipurpose |
| Cleaning Code | S-Solvent Or Dry Cleaning Product |
Certification Letters
Similar Items