This image is for illustrative purposes only. The colors shown are accurate within the constraints of lighting, photography and the color accuracy of your screen.
Wicket - Teal/Red
- Mulberry
- Country Walk
SKU
FD843.R52.0
In stock
| Width | 52 in (132.08 cm) |
|---|---|
| Vertical Repeat | 7 in (17.78 cm) |
| Horizontal Repeat | 13 in (33.02 cm) |
| Brand | Mulberry |
| Collection | Country Walk |
| Type | Embroidery |
| Country of Manufacture | Made In India |
| Railroaded | No |
| General Delivery If Not In Stock | 13 - 14 Weeks |
| Composition | Linen - 62%, Polyacrylic - 38% |
| End Use | Drapery |
|---|---|
| Cleaning Code | S-Solvent Or Dry Cleaning Product |
Certification Letters
Similar Items