This image is for illustrative purposes only. The colors shown are accurate within the constraints of lighting, photography and the color accuracy of your screen.
Carroll Stool Small
- Kravet Design
SKU
FS513-SM.STOOL.0
16W x 16D x 16H
In stock
Carroll Stool Small
| Brand | Kravet Design |
|---|---|
| Type | Benches |
| Country of Manufacture | Made In United States |
| General Delivery If Not In Stock | 4 Weeks |
| Warranty | This Kravet Furniture frame carries a lifetime manufacturer's warranty to the original owner. Kravet Inc. Furniture is designed with residential use in mind. For commercial applications please check with your representative on suitability. |
| Furniture Sustainability | Click here to learn more about Kravet Furniture's Sustainability Statement |
| Width | 16 in |
| Depth | 16 in |
| Height | 16 in |
| Yardage | 2 Yards (54W, Plain) |
| End Use | Upholstery |
|---|
California Residents: Proposition 65 warning