This image is for illustrative purposes only. The colors shown are accurate within the constraints of lighting, photography and the color accuracy of your screen.
Doga - Azul/Oro
- Gaston Y Daniela
- Icaria
SKU
GDT5793.003.0
In stock
| Width | 55 in (139.7 cm) |
|---|---|
| Vertical Repeat | 30.33 in (77.04 cm) |
| Horizontal Repeat | 26.79 in (68.05 cm) |
| Brand | Gaston Y Daniela |
| Collection | Icaria |
| Type | |
| Country of Manufacture | Made In Spain |
| Finish | Sanforized |
| Railroaded | No |
| General Delivery If Not In Stock | 1 - 2 Wks if Stock at Mill |
| Composition | Cotton - 100% |
| Furniture Grade | 28 |
| Pattern | Global |
|---|---|
| End Use | Upholstery |
| Cleaning Code | S-Solvent Or Dry Cleaning Product |
Certification Letters
Similar Items