This image is for illustrative purposes only. The colors shown are accurate within the constraints of lighting, photography and the color accuracy of your screen.
Somerset Chair
- Lee Jofa
SKU
HT3017-20.CHAIR.0
33W x 39D x 36H
In stock
Somerset Chair
| Brand | Lee Jofa |
|---|---|
| Type | Chairs |
| Motion Type | Swivel Upgrade Available |
| Country of Manufacture | Made In United States |
| General Delivery If Not In Stock | 14 Weeks |
| Width | 33 in |
| Depth | 39 in |
| Height | 36 in |
| Inside Width | 20 in |
| Inside Depth | 22 in |
| Arm Height | 23 in |
| Seat Height | 17.5 in |
| Seat Depth | 22 in |
| Yardage | 10 Yards (54W, Plain) |
| End Use | Upholstery |
|---|
California Residents: Proposition 65 warning