This image is for illustrative purposes only. The colors shown are accurate within the constraints of lighting, photography and the color accuracy of your screen.
Iris Chair
- Lee Jofa
- Lee Jofa Modern
SKU
HT3034-20.CHAIR.0
31.5W x 32D x 32.5H
In stock
Iris Chair
| Brand | Lee Jofa |
|---|---|
| Type | Chairs |
| Country of Manufacture | Made In United States |
| General Delivery If Not In Stock | 14 Weeks |
| Collection | Lee Jofa Modern |
| Width | 31.5 in |
| Depth | 32 in |
| Height | 32.5 in |
| Inside Width | 22 in |
| Inside Depth | 24 in |
| Inside Height | 12.5 in |
| Arm Height | 24 in |
| Seat Height | 20 in |
| Seat Depth | 22 in |
| Yardage | 7 Yards (54W, Plain) |
| End Use | Upholstery |
|---|
California Residents: Proposition 65 warning