This image is for illustrative purposes only. The colors shown are accurate within the constraints of lighting, photography and the color accuracy of your screen.
Ophelia Swivel Chair
- Lee Jofa
- Lee Jofa Modern
SKU
HT3042-20.CHAIR.0
28.5W x 30D x 29H
In stock
Ophelia Swivel Chair
| Brand | Lee Jofa |
|---|---|
| Type | Chairs |
| Motion Type | Swivel |
| Country of Manufacture | Made In United States |
| General Delivery If Not In Stock | 14 Weeks |
| Collection | Lee Jofa Modern |
| Width | 28.5 in |
| Depth | 30 in |
| Height | 29 in |
| Inside Width | 20.5 in |
| Inside Depth | 26 in |
| Inside Height | 12 in |
| Seat Height | 17 in |
| Seat Depth | 26 in |
| Yardage | 5 Yards (54W, Plain) |
| End Use | Upholstery |
|---|
California Residents: Proposition 65 warning