This image is for illustrative purposes only. The colors shown are accurate within the constraints of lighting, photography and the color accuracy of your screen.
KW Wetherly Occasional Chair
- Lee Jofa
- Kelly Wearstler
SKU
KT4101-20.OCCASIONAL CHAIR.0
22W x 25D x 32H
In stock
Kw Wetherly Occasional Ch
| Brand | Lee Jofa |
|---|---|
| Type | Chairs |
| Country of Manufacture | Made In United States |
| General Delivery If Not In Stock | 14 Weeks |
| Collection | Kelly Wearstler |
| Width | 22 in |
| Depth | 25 in |
| Height | 32 in |
| Inside Width | 18 in |
| Inside Depth | 18.5 in |
| Seat Height | 20 in |
| Seat Depth | 18.5 in |
| Yardage | 3 Yards (54W, Plain) |
| End Use | Upholstery |
|---|
California Residents: Proposition 65 warning