This image is for illustrative purposes only. The colors shown are accurate within the constraints of lighting, photography and the color accuracy of your screen.
KW Wetherly Swivel Chair
- Lee Jofa
- Kelly Wearstler
SKU
KT4102-20S.UPHOLSTERED CHAIR.0
31W x 33D x 32H
In stock
Kw Wetherly Swivel Chair
| Brand | Lee Jofa |
|---|---|
| Type | Chairs |
| Motion Type | Swivel |
| Country of Manufacture | Made In United States |
| General Delivery If Not In Stock | 14 Weeks |
| Collection | Kelly Wearstler |
| Width | 31 in |
| Depth | 33 in |
| Height | 32 in |
| Inside Width | 19.5 in |
| Inside Depth | 23.5 in |
| Seat Height | 17.5 in |
| Seat Depth | 23.5 in |
| Yardage | 7 Yards (54W, Plain) |
| End Use | Upholstery |
|---|
California Residents: Proposition 65 warning