This image is for illustrative purposes only. The colors shown are accurate within the constraints of lighting, photography and the color accuracy of your screen.
Rosetta - Aqua
- Baker Lifestyle
SKU
LB50002.725.0 - Discontinued
In stock
This item is sold in increments of 1.000
Minimum Order Quantity: 3
| Width | 53 in (134.62 cm) |
|---|---|
| Vertical Repeat | 16 in (40.64 cm) |
| Horizontal Repeat | 13 in (33.02 cm) |
| Brand | Baker Lifestyle |
| Type | Silk |
| Country of Manufacture | Made In India |
| Railroaded | No |
| Composition | Silk - 55%, Cotton - 45% |
| Pattern | Botanical & Floral |
|---|---|
| End Use | Drapery |
| Cleaning Code | S-Solvent Or Dry Cleaning Product |
Certification Letters
Similar Items