This image is for illustrative purposes only. The colors shown are accurate within the constraints of lighting, photography and the color accuracy of your screen.
Spencer Tracy - Burdeos
- Gaston Y Daniela
- Lorenzo Castillo X
SKU
LCT1146.004.0
In stock
| Width | 54 in (137.16 cm) |
|---|---|
| Vertical Repeat | 10.63 in (27 cm) |
| Horizontal Repeat | 9.06 in (23.01 cm) |
| Brand | Gaston Y Daniela |
| Collection | Lorenzo Castillo X |
| Country of Manufacture | Made In Italy |
| Railroaded | No |
| General Delivery If Not In Stock | 2 - 3 Wks if Stock at Mill |
| Composition | Cotton - 56%, Viscose - 20%, Polyester - 14%, Linen - 10% |
| Furniture Grade | 52 |
| Performance ACT Symbols |
|
| Abrasion Test 1 | Martindale - 30,000 Cycles |
|---|---|
| Pattern | Flamestitch, Geometric |
| End Use | Upholstery |
| Cleaning Code | S-Solvent Or Dry Cleaning Product |
| Performance | High Durability |
Certification Letters
Similar Items