This image is for illustrative purposes only. The colors shown are accurate within the constraints of lighting, photography and the color accuracy of your screen.
Rosetta - 01
- Kravet Design
- Lizzo
- Ancestry
SKU
LZ-30435.01.0
In stock
| Width | 54.4 in (138.18 cm) |
|---|---|
| Vertical Repeat | 13 in (33.02 cm) |
| Horizontal Repeat | 26.77 in (68 cm) |
| Brand | Kravet Design |
| Designer | Lizzo |
| Collection | Ancestry |
| Type | Print, Silk |
| Country of Manufacture | Made In Italy |
| Notes | For Drapery And Decorative Use Only |
| Railroaded | No |
| General Delivery If Not In Stock | 2 - 3 Wks if Stock at Mill |
| Composition | Silk - 100% |
| Pattern | Abstract |
|---|---|
| End Use | Drapery |
| Cleaning Code | Hh-Machine Wash, Delicate |
Certification Letters
Similar Items