This image is for illustrative purposes only. The colors shown are accurate within the constraints of lighting, photography and the color accuracy of your screen.
Sameera Paper - Blue/Indigo
- Lee Jofa
- Oscar De La Renta
- Wallpaper
SKU
P2017100.515.0
In stock
This item is sold in increments of 2.000
Minimum Order Quantity: 2
| Brand | Lee Jofa |
|---|---|
| Collection | Wallpaper |
| Type | Murals / Panels, Print |
| Country of Manufacture | Made In United States |
| General Delivery If Not In Stock | 9 - 10 Weeks |
| Finish | Untrimmed |
| Railroaded | No |
| Designer | Oscar De La Renta |
| Notes | Prix par rouleau de 10,32 verges x 27 pouces ; emballé sous forme d'un ensemble de 2 rouleaux A+B 10,32 x 54 po ; impression coordonnée 2017108.515 |
| Composition | Cellulose - 75%, Polyester - 25% |
| Width | 27 in (68.58 cm) |
| Vertical Repeat | 62 in (157.48 cm) |
| Horizontal Repeat | 54 in (137.16 cm) |
| (AB2998) FLAME RETARDANT CHEMICALS | This article does not contain flame retardant chemicals at levels above 1,000 parts per million |
|---|---|
| Pattern | Botanical & Floral |
| Cleaning Code | Wallcovering |
California Residents: Proposition 65 warning
Certification Letters
Similar Items