This image is for illustrative purposes only. The colors shown are accurate within the constraints of lighting, photography and the color accuracy of your screen.
Twig Trellis Wp - Brown
- Lee Jofa
- Paolo Moschino
- Garden Wallcovering
SKU
P2025108.1016.0
In stock
This item is sold in increments of 1.000
| Brand | Lee Jofa |
|---|---|
| Collection | Garden Wallcovering |
| Type | |
| Country of Manufacture | Made In United Kingdom |
| General Delivery If Not In Stock | 2 - 3 Wks if Stock at Mill |
| Railroaded | No |
| Designer | Paolo Moschino |
| Notes | Coordinating Fabric 2020166 |
| Note | Priced And Sold By The 11 Yard Roll |
| Composition | Cellulose - 67%, Binder - 24%, Recycled Polyester - 9% |
| Width | 27 in (68.58 cm) |
| Vertical Repeat | 13.25 in (33.66 cm) |
| Horizontal Repeat | 13.5 in (34.29 cm) |
| Wallcovering Area | 74.25 Square Feet |
| Pattern | Lattice/Scrollwork |
|---|---|
| Cleaning Code | Wallcovering |
Certification Letters
Similar Items