This image is for illustrative purposes only. The colors shown are accurate within the constraints of lighting, photography and the color accuracy of your screen.
Johann Glass Vase
- CuratedKravet
SKU
QR-11744.CLEAR.0 - Discontinued
In stock
Johann Glass Vase
This item is sold in increments of 1.000
Mouth blown and handcut glass vase.
| Brand | CuratedKravet |
|---|---|
| Type | Vases |
| General Delivery If Not In Stock | 0 - 1 Weeks |
| Composition | Glass - 100% |
| Notes | Only Wash By Hand And Air Dry, Do Not Use Cloth. Avoid High Differences In Temperature. |
| Country of Manufacture | Made In Romania |
| Care Instructions | Only wash by hand and air dry, do not use cloth. Avoid high differences in temperature. |
| Shipped Via | UPS Ground |
| Length | 6.5 in (16.51 cm) |
| Width | 6.5 in (16.51 cm) |
| Height | 15 in (38.1 cm) |
| End Use | Accents |
|---|