This image is for illustrative purposes only. The colors shown are accurate within the constraints of lighting, photography and the color accuracy of your screen.
Hydrangea Bird Special - Indigo
- G P & J Baker
SKU
SP-BP10723.1.0
In stock
| Width | 53 in (134.62 cm) |
|---|---|
| Vertical Repeat | 43 in (109.22 cm) |
| Horizontal Repeat | 53 in (134.62 cm) |
| Brand | G P & J Baker |
| Country of Manufacture | Made In Thailand |
| Railroaded | No |
| General Delivery If Not In Stock | 15 - 16 Weeks |
| Composition | Linen - 100% |
| Performance ACT Symbols |
|
| Abrasion Test 1 | Martindale - 20,000 Cycles |
|---|---|
| End Use | Multipurpose |
| Cleaning Code | S-Solvent Or Dry Cleaning Product |
| Performance | High Durability |
Certification Letters
Similar Items