This image is for illustrative purposes only. The colors shown are accurate within the constraints of lighting, photography and the color accuracy of your screen.
Mataket Ottoman QuickShip
- Kravet Smart
- Kravet Smart QuickShip
SKU
V824.BENCH.0
22W x 22D x 17H
In stock
Mataket Ottoman Quick Shp
| Brand | Kravet Smart |
|---|---|
| Wood Type | Kravet Maple |
| Type | Benches |
| Country of Manufacture | Made In United States |
| General Delivery If Not In Stock | 2 Weeks |
| Collection | Kravet Smart QuickShip |
| Warranty | This Kravet Furniture frame carries a lifetime manufacturer's warranty to the original owner. Kravet Inc. Furniture is designed with residential use in mind. For commercial applications please check with your representative on suitability. |
| Furniture Sustainability | Click here to learn more about Kravet Furniture's Sustainability Statement |
| Width | 22 in |
| Depth | 22 in |
| Height | 17 in |
| Yardage | 2.75 Yards (54W, Plain) |
| End Use | Upholstery |
|---|
California Residents: Proposition 65 warning