This image is for illustrative purposes only. The colors shown are accurate within the constraints of lighting, photography and the color accuracy of your screen.
Quincy Dining Table
- Kravet Design
- Michael Berman
SKU
WD17/60SQ.DINING TABLE.0
60W x 60D x 30H
In stock
Quincy Dining Table
Wire Brushed, Quarter Sawn Oak Top. Cast Resin Base. Custom Inquiries Invited (Top Only)
| Brand | Kravet Design |
|---|---|
| Designer | Michael Berman |
| Wood Type | Kravet Oak |
| Type | Tables |
| Country of Manufacture | Made In United States |
| General Delivery If Not In Stock | 8 Weeks |
| Warranty | This Kravet Furniture frame carries a lifetime manufacturer's warranty to the original owner. Kravet Inc. Furniture is designed with residential use in mind. For commercial applications please check with your representative on suitability. |
| Furniture Sustainability | Click here to learn more about Kravet Furniture's Sustainability Statement |
| Width | 60 in |
| Depth | 60 in |
| Height | 30 in |
| End Use | Dining |
|---|
California Residents: Proposition 65 warning