This image is for illustrative purposes only. The colors shown are accurate within the constraints of lighting, photography and the color accuracy of your screen.
Little Roo Ottoman
- Kravet Design
SKU
WS129L-OF.STOOL.0
In stock
Little Roo No Casters
Option: Casters (WS129L-OC). Also Available: Big Roo Ottomans (WS129B-OC, WS1289-OF)
| Brand | Kravet Design |
|---|---|
| Type | Benches |
| Country of Manufacture | Made In United States |
| General Delivery If Not In Stock | 8 Weeks |
| Warranty | This Kravet Furniture frame carries a lifetime manufacturer's warranty to the original owner. Kravet Inc. Furniture is designed with residential use in mind. For commercial applications please check with your representative on suitability. |
| Furniture Sustainability | Click here to learn more about Kravet Furniture's Sustainability Statement |
| Width | 21 in |
| Depth | 21 in |
| Height | 18 in |
| Yardage | 4 Yards (54W, Plain) |
| End Use | Upholstery |
|---|
California Residents: Proposition 65 warning