This image is for illustrative purposes only. The colors shown are accurate within the constraints of lighting, photography and the color accuracy of your screen.
Celine Buffet
- Kravet Design
- Larry Laslo
SKU
WSB101/H.STORAGE.0
72W x 22D x 36H
In stock
Celine Buffet
Available with solid cast hardware (5 designs in Soft Gold or Polished Nickel) with matching metal accents on legs. 3 doors: with 2 metal glide drawers (on each end) and 2 adjustable shelves per door. Custom Inquiries Invited
| Brand | Kravet Design |
|---|---|
| Designer | Larry Laslo |
| Wood Type | Kravet Maple |
| Type | Case |
| Country of Manufacture | Made In United States |
| General Delivery If Not In Stock | 8 Weeks |
| Warranty | This Kravet Furniture frame carries a lifetime manufacturer's warranty to the original owner. Kravet Inc. Furniture is designed with residential use in mind. For commercial applications please check with your representative on suitability. |
| Furniture Sustainability | Click here to learn more about Kravet Furniture's Sustainability Statement |
| Width | 72 in |
| Depth | 22 in |
| Height | 36 in |
| End Use | Dining |
|---|
California Residents: Proposition 65 warning