This image is for illustrative purposes only. The colors shown are accurate within the constraints of lighting, photography and the color accuracy of your screen.
Rayure Fleurie - Blue/Green
- Brunschwig & Fils
- Madeleine Castaing
SKU
8015145.5.0
In stock
| Width | 47.24 in (119.99 cm) |
|---|---|
| Vertical Repeat | 13.78 in (35 cm) |
| Horizontal Repeat | 11.81 in (30 cm) |
| Brand | Brunschwig & Fils |
| Collection | Madeleine Castaing |
| Type | |
| Country of Manufacture | Made In France |
| Finish | Softened |
| Notes | Coordinating Wp P8025101.315.0 |
| Railroaded | No |
| General Delivery If Not In Stock | 2 - 3 Wks if Stock at Mill |
| Composition | Cotton - 100% |
| Furniture Grade | 73 |
| Pattern | Botanical & Floral, Stripes |
|---|---|
| End Use | Multipurpose |
| Cleaning Code | S-Solvent Or Dry Cleaning Product |
| (AB2998) FLAME RETARDANT CHEMICALS | This article does not contain flame retardant chemicals at levels above 1,000 parts per million |
Certification Letters
Similar Items