This image is for illustrative purposes only. The colors shown are accurate within the constraints of lighting, photography and the color accuracy of your screen.
Snowhill - Green/Russet
- G P & J Baker
- Burford
SKU
BF11033.1.0
In stock
| Width | 52 in (132.08 cm) |
|---|---|
| Vertical Repeat | 25 in (63.5 cm) |
| Horizontal Repeat | 26 in (66.04 cm) |
| Brand | G P & J Baker |
| Collection | Burford |
| Type | Embroidery |
| Country of Manufacture | Made In India |
| Notes | Decorative Upholstery Only |
| Railroaded | No |
| General Delivery If Not In Stock | 8 - 9 Weeks |
| Composition | Linen - 48%, Cotton - 46%, Polyester - 6% |
| Pattern | Botanical & Floral |
|---|---|
| End Use | Drapery |
| Cleaning Code | S-Solvent Or Dry Cleaning Product |
Certification Letters
Similar Items