This image is for illustrative purposes only. The colors shown are accurate within the constraints of lighting, photography and the color accuracy of your screen.
Renard Chair
- Brunschwig & Fils
SKU
BR-2020.CHAIR.0
28W x 31D x 32.5H
In stock
Renard Chair
| Brand | Brunschwig & Fils |
|---|---|
| Type | Chairs |
| Country of Manufacture | Made In United States |
| General Delivery If Not In Stock | 14 Weeks |
| Width | 28 in |
| Depth | 31 in |
| Height | 32.5 in |
| Inside Width | 28 in |
| Inside Depth | 21.5 in |
| Seat Height | 18.5 in |
| Seat Depth | 21.5 in |
| Yardage | 6.5 Yards (54W, Plain) |
| End Use | Upholstery |
|---|
California Residents: Proposition 65 warning