This image is for illustrative purposes only. The colors shown are accurate within the constraints of lighting, photography and the color accuracy of your screen.
Chobe - Verdigris
- G P & J Baker
- Langdale
SKU
BW45069.3.0 - Discontinued
In stock
This item is sold in increments of 1.000
Minimum Order Quantity: 3
| Brand | G P & J Baker |
|---|---|
| Collection | Langdale |
| Country of Manufacture | Made In United Kingdom |
| Finish | Pretrimmed |
| Railroaded | No |
| Notes | Non Woven Paste The Wall - Wide Width |
| Note | Priced And Sold By The 10.05 Meter Roll |
| Composition | Paper - 100% |
| Width | 26 in (66.04 cm) |
| Vertical Repeat | 29 in (73.66 cm) |
| Halfdrop | 29 in (73.66 cm) |
| Wallcovering Area | 6.88 Square Meter |
| (AB2998) FLAME RETARDANT CHEMICALS | This article does not contain flame retardant chemicals at levels above 1,000 parts per million |
|---|---|
| Cleaning Code | Wallcovering |
Certification Letters
Similar Items