This image is for illustrative purposes only. The colors shown are accurate within the constraints of lighting, photography and the color accuracy of your screen.
Paros - Charcoal
- Threads
- Faraway
SKU
ED85365.985.0
In stock
| Width | 53 in (134.62 cm) |
|---|---|
| Vertical Repeat | 4 in (10.16 cm) |
| Horizontal Repeat | 4 in (10.16 cm) |
| Brand | Threads |
| Collection | Faraway |
| Type | Weave |
| Country of Manufacture | Made In India |
| Notes | Slub Yarns Are A Characteristic |
| Railroaded | No |
| General Delivery If Not In Stock | 12 - 13 Weeks |
| Composition | Linen - 100% |
| End Use | Drapery |
|---|---|
| Cleaning Code | S-Solvent Or Dry Cleaning Product |
Certification Letters
Similar Items