This image is for illustrative purposes only. The colors shown are accurate within the constraints of lighting, photography and the color accuracy of your screen.
Brighton Occasional Chair
- Lee Jofa
- Lee Jofa Modern
SKU
HT3005-20.OCCASIONAL CHAIR.0
26.5W x 22.5D x 29H
In stock
Brighton Occasional Chair
| Brand | Lee Jofa |
|---|---|
| Type | Chairs |
| Country of Manufacture | Made In United States |
| General Delivery If Not In Stock | 14 Weeks |
| Collection | Lee Jofa Modern |
| Width | 26.5 in |
| Depth | 22.5 in |
| Height | 29 in |
| Inside Width | 21 in |
| Inside Depth | 20.5 in |
| Seat Height | 19 in |
| Seat Depth | 20.5 in |
| Yardage | 6 Yards (54W, Plain) |
| End Use | Upholstery |
|---|
California Residents: Proposition 65 warning