This image is for illustrative purposes only. The colors shown are accurate within the constraints of lighting, photography and the color accuracy of your screen.
Darien Bowl
- CuratedKravet
SKU
QR-23904.BLACKGOLD.0 - Limited Stock
In stock
Darien Bowl
A porcelain palm bowl or candleholder featuring a matte black exterior and a gold interior.
| Brand | CuratedKravet |
|---|---|
| Type | Bowls |
| Composition | Porcelain - 100% |
| Notes | Dust Lightly With A Soft, Dry Cloth. |
| Country of Manufacture | Made In Thailand |
| Care Instructions | DUST LIGHTLY WITH A SOFT, DRY CLOTH. |
| Shipped Via | UPS Ground |
| Length | 8.25 in (20.96 cm) |
| Width | 8.25 in (20.96 cm) |
| Height | 5 in (12.7 cm) |
| End Use | Accents |
|---|
California Residents: Proposition 65 warning