This image is for illustrative purposes only. The colors shown are accurate within the constraints of lighting, photography and the color accuracy of your screen.
Montguyon Print - Blue/Red
- Brunschwig & Fils
- Grand Bazaar
SKU
8020102.519.0 - Discontinued
In stock
| Width | 53.54 in (135.99 cm) |
|---|---|
| Vertical Repeat | 12.99 in (32.99 cm) |
| Horizontal Repeat | 26.77 in (68 cm) |
| Brand | Brunschwig & Fils |
| Collection | Grand Bazaar |
| Type | |
| Country of Manufacture | Made In France |
| Railroaded | No |
| General Delivery If Not In Stock | 12 - 13 Weeks |
| Composition | Linen - 100% |
| Furniture Grade | 62 |
| Pattern | Global, Ikat/Southwest/Kilims |
|---|---|
| End Use | Multipurpose |
| Cleaning Code | W-Water Based Cleaners |
| UFAC | N |
| (AB2998) FLAME RETARDANT CHEMICALS | This article does not contain flame retardant chemicals at levels above 1,000 parts per million |
Certification Letters
Similar Items