This image is for illustrative purposes only. The colors shown are accurate within the constraints of lighting, photography and the color accuracy of your screen.
Kempsford - Aqua
- G P & J Baker
- Burford
SKU
BF11023.725.0
In stock
| Width | 50 in (127 cm) |
|---|---|
| Vertical Repeat | 14 in (35.56 cm) |
| Horizontal Repeat | 16 in (40.64 cm) |
| Brand | G P & J Baker |
| Collection | Burford |
| Type | Embroidery |
| Country of Manufacture | Made In India |
| Railroaded | No |
| General Delivery If Not In Stock | 13 - 14 Weeks |
| Composition | Viscose - 39%, Polyester - 34%, Linen - 27% |
| End Use | Drapery |
|---|---|
| Cleaning Code | S-Solvent Or Dry Cleaning Product |
Certification Letters
Similar Items