This image is for illustrative purposes only. The colors shown are accurate within the constraints of lighting, photography and the color accuracy of your screen.
Langley - Aqua
- G P & J Baker
- Burford
SKU
BF11028.2.0
In stock
| Width | 51 in (129.54 cm) |
|---|---|
| Vertical Repeat | 23 in (58.42 cm) |
| Horizontal Repeat | 25 in (63.5 cm) |
| Brand | G P & J Baker |
| Collection | Burford |
| Type | Embroidery |
| Country of Manufacture | Made In India |
| Notes | Decorative Upholstery Only |
| Railroaded | No |
| General Delivery If Not In Stock | 13 - 14 Weeks |
| Composition | Linen - 67%, Viscose - 26%, Polyester - 7% |
| Pattern | Botanical & Floral |
|---|---|
| End Use | Drapery |
| Cleaning Code | S-Solvent Or Dry Cleaning Product |
Certification Letters
Similar Items