This image is for illustrative purposes only. The colors shown are accurate within the constraints of lighting, photography and the color accuracy of your screen.
Fallingwater - Teal
- Threads
- Moro
SKU
ED75033.2.0
In stock
| Width | 53 in (134.62 cm) |
|---|---|
| Vertical Repeat | 21 in (53.34 cm) |
| Horizontal Repeat | 53 in (134.62 cm) |
| Brand | Threads |
| Collection | Moro |
| Type | |
| Country of Manufacture | Made In Italy |
| Railroaded | No |
| General Delivery If Not In Stock | 8 - 9 Weeks |
| Composition | Viscose - 80%, Linen - 20% |
| End Use | Multipurpose |
|---|---|
| Cleaning Code | S-Solvent Or Dry Cleaning Product |
| (AB2998) FLAME RETARDANT CHEMICALS | This article does not contain flame retardant chemicals at levels above 1,000 parts per million |
Certification Letters
Similar Items