This image is for illustrative purposes only. The colors shown are accurate within the constraints of lighting, photography and the color accuracy of your screen.
Zanzibar - Indigo
- Threads
- Faraway
SKU
ED85360.680.0
In stock
| Width | 51 in (129.54 cm) |
|---|---|
| Vertical Repeat | 26 in (66.04 cm) |
| Horizontal Repeat | 25 in (63.5 cm) |
| Brand | Threads |
| Collection | Faraway |
| Type | |
| Country of Manufacture | Made In India |
| Notes | Hand Block Print |
| Railroaded | No |
| General Delivery If Not In Stock | 8 - 9 Weeks |
| Composition | Cotton - 60%, Linen - 40% |
| End Use | Drapery |
|---|---|
| Cleaning Code | S-Solvent Or Dry Cleaning Product |
Certification Letters
Similar Items