This image is for illustrative purposes only. The colors shown are accurate within the constraints of lighting, photography and the color accuracy of your screen.
Draycott Chair
- Lee Jofa
SKU
H4290-20.UPHOLSTERED CHAIR.0
32W x 32D x 39H
In stock
Draycott Chair
| Brand | Lee Jofa |
|---|---|
| Type | Chairs |
| Country of Manufacture | Made In United States |
| General Delivery If Not In Stock | 10 Weeks |
| Width | 32 in |
| Depth | 32 in |
| Height | 39 in |
| Inside Width | 23.5 in |
| Inside Depth | 23.5 in |
| Arm Height | 22 in |
| Seat Height | 17 in |
| Seat Depth | 23.5 in |
| Yardage | 4.5 Yards (54W, Plain) |
| End Use | Upholstery |
|---|
California Residents: Proposition 65 warning