This image is for illustrative purposes only. The colors shown are accurate within the constraints of lighting, photography and the color accuracy of your screen.
Corby Straight Back Chair
- Lee Jofa
SKU
H4322-20.UPHOLSTERED CHAIR.0
30W x 32.5D x 35.5H
In stock
Corby Chair-Straight Back
| Brand | Lee Jofa |
|---|---|
| Type | Chairs |
| Country of Manufacture | Made In United States |
| General Delivery If Not In Stock | 10 Weeks |
| Width | 30 in |
| Depth | 32.5 in |
| Height | 35.5 in |
| Inside Width | 22 in |
| Inside Height | 16 in |
| Arm Height | 24 in |
| Seat Height | 20 in |
| Seat Depth | 17.5 in |
| Yardage | 6.5 Yards (54W, Plain) |
| End Use | Upholstery |
|---|
California Residents: Proposition 65 warning