This image is for illustrative purposes only. The colors shown are accurate within the constraints of lighting, photography and the color accuracy of your screen.
Royale Chair
- Lee Jofa
SKU
H4700-20.UPHOLSTERED CHAIR.0
33W x 36D x 34H
In stock
Royale Chair
| Brand | Lee Jofa |
|---|---|
| Type | Chairs |
| Country of Manufacture | Made In United States |
| General Delivery If Not In Stock | 10 Weeks |
| Width | 33 in |
| Depth | 36 in |
| Height | 34 in |
| Inside Width | 20 in |
| Inside Depth | 23 in |
| Inside Height | 14 in |
| Arm Height | 25 in |
| Seat Height | 20 in |
| Seat Depth | 23 in |
| Yardage | 9 Yards (54W, Plain) |
| End Use | Upholstery |
|---|
California Residents: Proposition 65 warning