This image is for illustrative purposes only. The colors shown are accurate within the constraints of lighting, photography and the color accuracy of your screen.
Whitaker Chair
- Lee Jofa
SKU
H4723-20.UPHOLSTERED CHAIR.0
28W x 36.5D x 37.5H
In stock
Whitaker Chair
| Brand | Lee Jofa |
|---|---|
| Type | Chairs |
| Motion Type | Swivel Upgrade Available |
| Country of Manufacture | Made In United States |
| General Delivery If Not In Stock | 10 Weeks |
| Width | 28 in |
| Depth | 36.5 in |
| Height | 37.5 in |
| Inside Width | 21 in |
| Inside Depth | 19.5 in |
| Arm Height | 25.5 in |
| Seat Height | 20.5 in |
| Seat Depth | 19.5 in |
| Yardage | 12 Yards (54W, Plain) |
| End Use | Upholstery |
|---|
California Residents: Proposition 65 warning